Tło Warmia i Mazury

Warmia i Mazury

Artykuły

Przejdź na mapę oferta kontakt

Atrakcje Pojezierza Giżyckiego

20.12.2016

Mazury to przepiękna i niezwykle bogata kraina, która od lat kusi turystów i żeglarzy do wypoczynku właśnie tu, nad Wielkimi Jeziorami. I choć dla wielu z nas Mazury to kraina jednolita, w rzeczywistości Pojezierze Mazurskie składa się z kilku nieco mniejszych i mniej znanych jako odrębne jednostki o turystycznym pojezierzy. Jednym z nich jest Pojezierze Giżyckie, znane z takich jezior jak słynne Śniardwy oraz Mamry, z rewelacyjnych warunków do żeglowania oraz najdłuższego wodnego szlaku prowadzącego przez tereny Polski północnej. To również piękne krajobrazy, które chronione są na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Warto zaznaczyć, że dzięki tym wszystkim atrakcjom Pojezierze Giżyckie jest uznawane za serce Mazur.

Mimo obecności wielkich jezior na tym terenie oraz kanałów, które łączą je ze sobą i jednocześnie umożliwiają żeglugę wodniakom na terenie Pojezierza Giżyckiego dość skąpa jest sieć rzeczna.

Samo Pojezierze Giżyckie to również tak ważne mazurskie ośrodki turystyczne jak Giżycko oraz Mikołajki. W tych miejscowościach na podróżnych czeka sporo ciekawych zabytków, w tym ten najważniejszy - twierdza Boyen w Giżycku. Warto zajrzeć tu również do takich miejscowości jak Ryn, gdzie znajduje się zamek krzyżacki oraz do Popielna, znanego z hodowli konika polskiego.