Tło Warmia i Mazury

Mikołajki - mazurska stolica

20.12.2016

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to raj dla miłośników jezior, plaż, pięknej przyrody i sportów wodnych. Wodniacy i poszukiwacze przygód już dawno szczególnie upodobali sobie ten malowniczy zakątek Polski jako miejsce na wakacyjne wyjazdy.

Spośród wszystkich miejscowości o charakterze turystycznym i wypoczynkowym na terenie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich cieszą się Mikołajki. Jeśli Mazury mogą pochwalić się jakąś miejscowością, która mogłaby pełnił rolę stolicy, to są to właśnie Mikołajki. Są one nie tylko najważniejszą miejscowością na Mazurach, ale również ich perełką. To piękne miasto rozłożone jest na malowniczym przesmyku pomiędzy jeziorami. Dziś trudno uwierzyć, że ten ważny ośrodek turystyczny jeszcze nie tak dawno był niewielką osadą rybacką.

Kariera Mikołajek jako ważnej miejscowości letniskowej zaczęła się dość późno, bo dopiero po I wojnie światowej. Rozwój postępował jednak szybko i dziś Mikołajki są nie tylko ważnym ośrodkiem wypoczynkowym, ale także ważnym węzłem szlaków wodnych.

Szlaki wodne, które tu, w Mikołajkach, krzyżują się ze sobą, to główny atut tej popularnej wśród wodniaków miejscowości. Z myślą o nich, wodniakach, powstała tu „specjalistyczna” Wioska Żeglarska, która nastawiona jest na obsługę załóg wędrujących swymi jachtami po jeziorach i poznających Mazury w ten ciekawy sposób. Ta popularna przystań swą karierę zawdzięcza również tutejszym tawerną, w których panuje iście żeglarska atmosfera.

Aby ocenić to miejsce musisz się zalogować.

0.0/5

Liczba ocen: 0

Miejsca w pobliżu

Park Wodny Tropikana - Mikołajki

Kategoria: Baseny, kąpieliska i plaże

Baseny basen sportowy (długość 25m; szerokość 12m; głębokość od 1,6m do 2,5m) basen...

Rezerwat przyrody Czapliniec - Mazurski Park Krajobrazowy

Kategoria: Rezerwaty przyrody

Powstał z zamiarem chronienia populacji czapli siwej. Ptaki te tworzyły właśnie tutaj duże...

Rezerwat przyrody Krutynia Dolna - Mazurski Park Krajobrazowy

Kategoria: Rezerwaty przyrody

Rezerwat krajobrazowo-florystyczno-faunistyczny powstał w 1989r. Na terenie rezerwatu leżą:...

Jezioro Bolkowskie

Kategoria: Jeziora, źródła, wodospady

Jezioro Bolkowskie koło Kamienia na Mazurach - okolice Mikołajek.